Elektros kaina 2013

Parašė  Paskelbtas SB Dituva, Dituvos sodų aktualijos 12 lapkričio 26, Pirmadienis 09:19
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Privatūs klientai, gaunantys elektros energiją iš žemosios įtampos elektros tinklų***, už elektros energiją, sunaudotą 2013 m. sausio mėn., atsiskaito 2013 m. vasario mėn. žemiau nurodytomis kainomis

AB LESTO atkreipia dėmesį, kad nuo 2013 m. gyventojams apskaičiuojant mokėtiną eilutės sumą už elektros energiją, reikia nurodyti visus tarifo plano kainos skaičius cento dešimtųjų dalių tikslumu, o bendrą mokėtiną sumą – suapvalinti centų tikslumu, vadovaujantis bendrosiomis matematinėmis apvalinimo taisyklėmis.

Tarifai ir jų dedamosiosMato
vnt.
Tarifų planai
Stan-
dartinis
Elektrinės viryklės*12000 kWh**NamaiNamai plius
Kaina su PVM

Vienos laiko zonos tarifas:

pastovioji dedamoji Lt/mėn. - - - 10,0 20,0
vienos laiko zonos energijos dedamoji ct/kWh 50,1 48,7 46,7 45,5 43,8
Dviejų laiko zonų tarifas:
pastovioji dedamoji Lt/mėn. - - - 10,0 20,0
dieninė energijos dedamoji ct/kWh 54,1 52,5 50,3 48,8 46,8
naktinė, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamoji ct/kWh 41,0 40,0 38,8 37,9 36,7


Privatūs klientai, gaunantys elektros energiją iš vidutinės įtampos elektros tinklų***
, už elektros energiją atsiskaito šiomis kainomis.

Tarifai ir jų dedamosiosMato vnt.Kaina su PVM

Vienos laiko zonos tarifas:

vienos laiko zonos energijos dedamoji ct/kWh 42,6
Dviejų laiko zonų tarifas:
dieninė energijos dedamoji ct/kWh 45,7
naktinė, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamoji ct/kWh 35,6

Tarifai ir tarifų planai

„Standartinis“ – tarifo planas, pagal kurį atsiskaito dauguma buitinių elektros vartotojų. „Standartinio“ tarifo planu galima atsiskaityti pagal vienos laiko zonos ar dviejų laiko zonų tarifus.

Tarifų planai „Namai“ ir „Namai plius“
Gyventojams, per metus suvartojantiems nuo 2609 kWh, rekomenduojami planai „Namai“ arba „Namai plius“, suteikiantys galimybę sutaupyti elektros energijai skirtų lėšų. Pasirinkus šiuos tarifų planus, kas mėnesį mokama pastovi kainos dedamoji dalis (10 Lt arba 20 Lt, priklausomai nuo tarifo plano), tačiau suvartotai elektros energijai taikomos mažesnės kainos, lyginant su kitais planais. Pasirinkus planą „Namai“ arba  „Namai plius“ atsiskaityti galima pagal vienos arba dviejų laiko zonų taikomus tarifus.

Konkrečiam klientui tinkantį tarifo planą rekomenduojama pasitikrinti naudojant palankiausio tarifo plano skaičiuoklę.

* „Elektrinės viryklės“ tarifo planas gali būti taikomas esant visoms šioms sąlygoms:

 • Jūs savo namuose turite įrengtą stacionarią elektrinę viryklę, prijungtą prie nustatytus techninius reikalavimus atitinkančio vidaus elektros tinklo,
 • esate pateikęs bendrovei rašytinį prašymą taikyti „Elektrinių viryklių“ tarifo planą,
 • Jūsų objektui yra suteikta ne mažesnė nei 7 kW leistinoji naudoti galia,
 • Jūsų objektas, kuriame sumontuota elektrinė viryklė, nėra laikinasis statinys (pvz., vagonėlis, statybų aikštelė ir pan.).

**Tarifo planas „12 000 kWh“ gali būti taikomas esant šioms sąlygoms:

 • elektros energiją naudojate savo asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti,
 • per 12 kalendorinių mėnesių suvartojate ir sumokate už 12 000 kWh ir daugiau elektros energijos (privačių klientų, pasirinkusių dviejų laiko zonų tarifo planą „12 000 kWh“, dieninės bei naktinės, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamųjų suvartojimas sumuojamas),
 • esate pateikę bendrovei rašytinį prašymą priskirti ir taikyti tarifo planą „12 000 kWh“.

Nuo 2013 m. sausio 1 d. tarifo planas „12 000 kWh“ naujai nebesuteikiamas ir nebepratęsiamas. Klientams, kurių objektuose taikomas „12000 kWh“ tarifo planas, pasibaigus šio plano galiojimo laikui ir klientui nepasirinkus kito tarifo plano, priskiriamas „Standartinis“ tarifo planas, atsižvelgiant į tai, koks apskaitos prietaisas (vienos laiko zonos arba dviejų laiko zonų) įrengtas objekte.

Tarifo plano keitimas

Kliento pasirinktas tarifas ar tarifo planas gali būti keičiamas ne dažniau kaip vieną kartą per 12 kalendorinių mėnesių nuo pasirinkto tarifo ar tarifo plano taikymo dienos. Šis reikalavimas netaikomas, jei klientas tarifą ar tarifo planą pageidauja pakeisti per 2 mėnesius, pakeitus jam taikomas elektros kainas. Klientas, pageidaujantis pakeisti tarifą ar tarifo planą, turi pateikti prašymą bendrovei.

Pasirinktas tarifas ar tarifo planas įsigalios nuo pirmos kalendorinės kito mėnesio dienos (po prašymo pateikimo) tuo atveju, kai nereikia pakeisti (perprogramuoti) skaitiklio, arba nuo skaitiklio keitimo (perprogramavimo) dienos.*** Visa informacija apie kliento objektus, tiekiamą įtampą, taikomus tarifų planus, suteiktą leistinąją naudoti galią ir kt. nurodyta Elektros energijos pirkimo – pardavimo  arba Elektros energijos persiuntimo paslaugos sutartyje ar sutarties priede.

Skaityti 8986 kartai Atnaujinta 13 vasario 13, Trečiadienis 07:04

Komentarai  

 
0 #34 um 2013-01-07 00:56
Jonai B. - pameni, ka=kada diskutavome apie elektros tinklų pridavimą?
aš tada gan keistas mintis dėsčiau... :)
Pasiskaityk:
http://kaunosodai.lt/kreipimasis41.html
Cituoti
 
 
+4 #33 alviras3 2012-12-06 19:45
UM - į Tamstos moralus nereguosiu. Kritinio taško nebuvo ir nebus. Turi atsakyti tie asmenys, kurie prisidirbo, kompensuoti bendrijai prarastas materialines vertybes (pinigus). Priminsiu, kad į elektros energijos tarifą yra įtrauktos visos patirtos sąnaudos tame skaičiuje ir vagystės, kodėl nuo 2005-05-21 datos nebuvo tvarkyta apskaitos, kaip numato LR įstatymai, kai bendrijai pradėjo vadovauti Vytautas Kazimieras Gedvila.
Bendrijos teritorijoje yra 3279 g/b stiebai, kur vieno vertė 556 Lt, minus nusidėvėjimas 31 procentas, paskaičiuokite kiek tai sudarys, o kur kampuočiai, keramikiniai izoliatoriai, aliumino laidai, kabeliai, statramsčiai ir t.t.
Cituoti
 
 
+1 #32 um 2012-12-06 18:05
p.s. ekonomikoje yra toks terminas "kritinis taskas", tad su kekviena diena, elektros tinklu pardavimo atveju tas taskas arteja: kai gauti pinigai uz elektros tinklus nebekompensuos patirtu islaidu. O gal jau ir pasiektas jis... jums tai reiktu ivertinti :)
Cituoti
 
 
+1 #31 um 2012-12-06 18:00
alvirai:gyvenim us ivairus, ir jus tos ivairoves dalelyte.
o del elektros: pats esi ekonomistas, pamegink paskaiciuoti, kiek nuostolio patiriate kas metus, del nepriduotu tinklu (mokejimasuz elektra, elektriku algos, elektriku darbai, vagystes ir t.t.) toliau pridek kiek kainuotu apytikslis tinklu ivertinimas.. na ir pamegink suprognozuoti galima suma kuria LESTO sumokes... - koks pliusas bendrijai lieka? :)
O dar ivertink socialini aspekta: vieni permoka, kiti vagia, kur dingsta tarifu skirtumas...
kai daugelis s.b. jau sprendzia kitus klausimus, jus totaliai velkates gale :) Gal del to,kad esate didziausia s.b. Lietuvoje ir sunku speti su visais :)
Cituoti
 
 
+4 #30 alviras3 2012-12-06 17:52
UM - aš asmeninių ambicijų neturiu, pats asmeniškai dalyvavau kuriant sodininkų bendriją "Dituva", bet kaip yra tvarkomasi dabartiniu nu grubiai šnekant nesuprantama, kokį reikia turėti išsilavinimą, kad tokiais metodais dirbtum - melas, dokumentų klastojamas, dizinformacija ant jaunimo ir t.t. jokios moralės, tikintieji sako, kad tokius dievas baudžia:)))))) Tikiuosi, kad teisėsugos institucijos visą procesą stebi iš šono bei fiksuoja visus ir vykstančius procesus, negatyvių procesų nepaleis iš rankų, taip kaip buvo įvykiai Garliavoje.Kad bendrija ilgam įklimpo aš su Tamstos nuomone sutinku, bet nėra to, kad bendrijos nariai neišspręstų iškilusių problemų reikia tik noro ir geros valios, bet šiandiena taip nėra:)))))))... ....
Cituoti
 
 
+2 #29 um 2012-12-06 17:31
alvirai: asmenines ambicijos, neturetu blokuoti bendradarbiavim o galimybiu.
Faktas: jusu pirmininkas, kaip ir buves maniskis, aukoja bendradarbiavim a.
Mano s.b. pasikeite pirmininkas - tikiu rezultatai jau bus po metu (pradzia nuo viesumo, galimybes suzinoti/diskut uoti/pyktis ir t.t. - tai normalu :): https://bartoniusb.wordpress.com/ ,as su primininku nauju, dabar labai gerai sutariu, jei taip butumeme sutare su senuoju - siai dienai musu s.b situacija jau butu kita... dabar praktiskai viskas nuo - prasideda.. ir kuo ilgiau Jus delsite, tuo didesnis minusas busas, ne tik finansinis, bet ir socialinis - zmones taps apatiski, pikti, susikalde ir t.t. )
Nepakeitus pirmininko Jums - nieko gero nebus, nes net dabar komentaru savo s.b. svetaineje uz kuria pats moki negali rasyti :) (pirmininkas tavo gali paaiskinti: kas nusprende kad turi buti galimybe? idiotiskas paaiskinimas, taciau jis teisus...:)
O jei jau negali viesai reiksti savo nuomones, pastabu, skelbiama tik tendencinga informacija - apie koki finansini skaidruma, atsakomybe ir t.t. galima sneketi...
p.s. mano specialybe Istorikas, man patinka stebeti/prognoz uoti socialinius procesus :) S.b. tai toks keistas reiskinys, svetimkunys valstybeje, kuris pats savaime generuoja problemas savyje ir aplinkui.
Manau Jusu s.b. ilgam iklimpo...
Cituoti
 
 
+3 #28 alviras3 2012-12-06 17:12
UM - kaip galima bendrijos susirinkimą išnaudoti, jeigu VKG su savo aplinkiniais, apsauginiais apsistatė, pabanyk prie tumbos prieiti, jeigu prieini tai mikrofoną išjungia, o kai įjungia sako trys minutės praėjo. Manyčiau kad viešumas tik viešumas duos rezultatus. Kaip liaudyje sakoma lašas po lašo ir akmenį pratašo:)))))). ....
Cituoti
 
 
+2 #27 alviras3 2012-12-06 17:06
UM - Tamstos minčių daugiau nekomentuosiu,n es matau:))))))... . pavyzdukas, ar galima užsimauti kelnes jeigu jo nebaigtos siūti:)))))
Cituoti
 
 
0 #26 as 2012-12-06 17:00
alvyriu)))))))
atsiminiau anekdota sia tema))))
svarbiausia,kad ta vieta,kur mane pasius,gerai funkcionuotu
Cituoti
 
 
+1 #25 um 2012-12-06 16:59
alvirai: pas jus ten tiek tu problemu ir tokiu... kad ilgam uzteks.
Ir kokia itaka turi 2010 ar 2011 m. finansu ataskaitos, rytojaus elektros kainai, s.b. patiriamam nuostoliui kuria pats alvirai susimokesi?
as pasakyti norejau, kad atmetus ambicijas, kaltinimus reikejo ivardinti: kodel nepriduoti elektros tinklai, kas atsakingas-kas kaltas. Ir tiek tas pirminnkas ir tie pensininkai, tiek "pacanai" manau suinteresuoti kuo greiciau nusikratyti siuo balastu, nuo to gal ir reikejo pradeti ir tam susirinkima isnaudoti.
Ir abejoju ar pavyks taip lengvai imti ir isideti dvitarifi skaitliuka (kaina neatitinka gaunamos naudos ir atsipirkimas per ilgas- as pats meginau skaiciuotis ar apsimoka ar ne). Bent Bent musu s.b. kai pridave tinklus, skaitliukus pakeite nemokai ir man idejo dvitarifi.
Tad jei issiaiskintumet e, kada bus priduoti tinklai, gal geriau uzmerkti akis i patiriama nuostoli ir jei bus galimybe isidejus dvitarifi skaitliuka susigrazinti patirta nuostoli ir gauti nauda sutaupant pinigus kuriuos dabar noretusi investuoti.
Cituoti
 

Komentuoti

Raginame skelbti savo komentarus prisistatant tikru vardu. Tai pagerins diskusijų kokybę, internetinė erdvė taps švaresnė, o įvairūs komentarų idėjos priešininkai ir oponentai nebeturės progų bandyti šią laisvę apriboti internete. Stenkitės nekomentuoti komentarų. Kviečiame vertinti žodžio laisvės galimybę ir komentuoti kultūringai! sbdituva.lt administratoriai neatsako už gyventojų išsakytą nuomonę. Dėl netinkamų komentarų praneškite sodaidituva@gmail.com


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Atsiliepimai straipsniuose

 • 10.05.2016 18:36
  Laba diena noreciau paklausti kiek kainuoja padaryti sode vietine kanalizacija buciau dekinga .

  Skaityti daugiau..

   
 • 07.05.2016 01:52
  Yoս can now provide tһe game into tһe next level and bᥱgin obtaining suremacy ߋver іt. You can tkday ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 21.04.2016 19:16
  Sveiki, Noriu suzinoti, kiek mazdaug kainuotu sumontuoti lietvamzdzius is jusu medziagu, jei namo ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 04.04.2016 11:01
  Deginti is viso negalima :) ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 23.03.2016 09:41
  Sveiki.Likau nebesupratusi.P agal bendrijos nustatytas taisykles deginti medziu sakas galima deginti ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 16.03.2016 22:49
  As nesuprantu, kaip taip galima, juk Dituvos sodu bendrijos gyventojai turi tureti prieinamas medicines ...

  Skaityti daugiau..

   
 • 27.02.2016 14:28
  http://www.siltnamis.net/ Didelis pasirinkimas,ak cijos,pristatym as NEMOKAMAS

  Skaityti daugiau..

   
 • 04.11.2015 16:01
  Įdomi situacija čia buvo. Įdomu kas dabar vykdo buhalterinę aspkaitą?

  Skaityti daugiau..

   
 • 20.10.2015 17:48
  Sveiki ar vis dar ieškote auklės darbo?

  Skaityti daugiau..

   
 • 04.10.2015 21:27
  Nesiremontuokit e pas ju masinu. Paima remontuoti ir netvarko. Tempia guma. Su klijento masinom ...

  Skaityti daugiau..

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

 • Turi geografinių duomenų?
 • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
 • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
 • Tave erzina nesprendžiamos problemos
 • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
 • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
 • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com