Kokias malkas rinktis?

Parašė 13 birželio 11, Antradienis 14:42

Geras šeimininkas, ieškodamas kuro jaukiam šeimos židiniui, pagalvoja ne tik apie kuro kainą, bet ir jo sukuriamą jaukumą namuose ar kaitrumą. Vis daugiau lietuvių ir šiais laikais pasirenka malkas, teigia Andrius Kartenis, įmonės „Timbex“ vyriausiasis miškininkas.

Inkilo gamyba, inkilo brėžinys

Parašė 13 vasario 27, Trečiadienis 09:37

inkilasGeras inkilas yra tas, kuriame paukščiai išperi sveiką ir gausią jauniklių vadą. Jis turi būti saugus, apsaugoti nuo plėšrūnų ir išlikti toks, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Taip pat turi būti nebrangus, paprastas pagaminti ir išlaikyti, nesudėtingas prižiūrėti ir ilgaamžis.

 

medziu genejimasGargždų seniūnijos apželdinimo meistrė Violeta Gedgaudienė prasitarė ne kartą pastebėjusi, kad gyventojai stokoja žinių apie medžių genėjimą. Tad pasitaiko, jog norėdami gero, tik pakenkia. „Bangos“ skaitytojams ji sutiko atskleisti pagrindines medžių genėjimo taisykles.

 

Kamino valymas

Parašė 12 rugsėjo 03, Pirmadienis 04:50

Šaltinis: http://www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/patarimai/kaip-isvalyti-kamina-686137

Skubi kvalifikuoto kaminkrečio pagalba Dituvos soduose tik nuo 120 Lt

Klaipėdos rajone 160 Lt

Tel.: 8 (651) 22 232

Kaminų, katilų valymas Dituvoje

Dėl susikaupusių suodžių kylantys gaisrai, apsinuodijimai smalkėmis ir pan. - vis dar pasitaikantys reiškiniai, ir, deja, ne taip jau retai. Todėl, besimėgaudami židinių ir krosnių teikiama šiluma, nepamirškime, kad kaminą reikia valyti bent du kartus per metus.

Net pats menkiausias kamino užsiteršimas suodžiais jau turi įtakos židinio ar krosnies tinkamam eksploatavimui. Jei neturite galimybės pasinaudoti kaminkrėčių paslaugomis, nesunkiai tai galite atlikti ir patys. Beje, kaminą valyti iš apačios yra kur kas patogiau, nei užsiropštus ant stogo, taigi kiekvienas statomas kaminas privalo turėti tokią ertmę apačioje.

Jei židinį ar krosnį kūrenate aukštos kokybės anglimi, briketais ar gerai išdžiuvusiomis malkomis, tai kaminas ilgesnį laiką išliks švarus

Sulčių spaudimas Dituvoje

Parašė 12 rugpjūčio 30, Ketvirtadienis 11:14

Artėjant rudeniui ir ypač esant didesniam obuolių derliui dažnam kyla klausimas – ką daryti su šio derliaus pertekliumi. Geras sprendimas – spausti sultis, jas pasterizuoti ir sandėliuoti.

Jei norite spausti sultis - SB Dituva veikia mažiausiai trys sulčių spaudyklos.


Žiūrėti Sulčių spaudimas SB Dituva didesniame žemėlapyje

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

  • Turi geografinių duomenų?
  • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
  • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
  • Tave erzina nesprendžiamos problemos
  • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
  • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
  • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com