Inkilo gamyba, inkilo brėžinys

Parašė 13 vasario 27, Trečiadienis 09:37

inkilasGeras inkilas yra tas, kuriame paukščiai išperi sveiką ir gausią jauniklių vadą. Jis turi būti saugus, apsaugoti nuo plėšrūnų ir išlikti toks, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Taip pat turi būti nebrangus, paprastas pagaminti ir išlaikyti, nesudėtingas prižiūrėti ir ilgaamžis.

 

Jei turite gėlynus tikriausiai ne kartą esate susidūrę su problema - tai kas neapsižiūrėjęs įlipo, tai išmindžiojo. Taip ir pas mus - gėlynas šalia takelio, eidami prošal žmonės kartais netyčia įlipa.

Išeitis - tvorelė. Tačiau norėjosi kažko paprasto, neiškrentančio iš bendro konteksto. Prisiminiau Rumšiškių muziejuje matytas pintas tvoras. Tad nedelsdamas ėmiausi darbo:

Įrankiai: kirvis, peilis, sekatorius (žirklės šakelėms karpyti)

Kaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynamsKaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynams

1) Susiradau bruzgynus, kuriuose radau pakankamai plonų vytelių ir kuolų atramoms. Kuo tiesesnes, ilgesnes ir vienodesnio storio vyteles surasit tuo tvorelė gausis gražesnė. Mano surastosios buvo apie 1,5 m. ilgio.

Kaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynamsKaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynams

Nupjausčiau nereikalingus lapus ir vytelės jau paruoštos.

Vyteles nešti patogiausia surišus jas papraščiausiu diržu

Kaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynams 2) Pirmiausia dviejų sprindžių atstumu sukalam pasirinkto aukščio kuolus atramoms.  Mano atveju jie buvo apie pusės metro
Kaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynamsKaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynams 3) Maloniausia ir smagiausia dalis - pynimas. ÄŒia jau kaip pasistengsi - taip ir turėsi.
Kaip aš pasidariau: Pinta tvorelė gėlynams 4) Pabaigus pinti reikia nukarpyti nereikalingus vytelių galus, nupjauti atraminių kuolų nereikalingą dalį.

 


 

Turite "mažų išradimų", norite pasidalinti patirtimi su kitais? Siųskite straipsnius su fotografijomis Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prisijunk prie Dituvos sodų bendruomenės !

  • Turi geografinių duomenų?
  • Turi daugiau statistikos, registrų duomenų, istorinės medžiagos
  • Turi įdomių susijusių su  apklausų duomenų
  • Tave erzina nesprendžiamos problemos
  • Tave domina Mūsų sodų bendrijos ateitis
  • Nori, kad iš stagnatiški kolektyviniai sodai virstu gyvenviete
  • Turi pasiūlymų puslapiui, straipsnių etc.

PRISIJUNK PRIE PUSLAPIO KŪRIMO: sodaidituva@gmail.com